Kat karşılığı anlaşma yüklenici firma ve arsa sahibi arasında, yüklenici firmanın bahse konu arsa üzerinde kurallara ve yönetmeliklere uygun bina inşa etmesi ve karşılığında iki taraf arasında gerçekleşen anlaşmaya göre binanın bağımsız bölümlerinin paylaşılması demektir. En basit tabirle arsa sahiplerinin inşaat yapım maliyetleri karşılığında müteahhitlik hizmeti veren firmaya binanın bağımsız bölümlerini verme olarak tanımlanabilir. Yani arsa sahibi ve inşaat firması ortaya çıkan ürünü sözleşmede yer alan şartlar gereğince belirtilen şekilde paylaşırlar. Eskişehir inşaat firmaları arasında kat karşılığı bina ve konut yapımında bekleneni veren ender firmalardan biri olmanın verdiği haklı gurur ve özgüvenle müşterilerimizin yüzünü daima güldürerek hayallerindeki yaşam alanlarına kavuşturuyoruz.

Kat Karşılığı İnşaat Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kat karşılığı inşaat sözleşmesi her iki tarafında karşılıklı anlaşmasına bağlı olarak şekil olarak birkaç farklı şekilde düzenlenebilmektedir. Burada önemli olan husus yüklenici firmanın söz verilen zaman dilimi içerisinde doğru tasarım ve modelini, doğru yapı malzemeleri ve kaliteli işçilikle buluşturarak inşa edebilmesidir. Eskişehir inşaat firmaları arasında kat karşılığı anlaşma ve sonrasında verdiği hizmetle marka haline gelen firmamız Aysu İnşaat, hizmette kalite ve güveni şiar edinmiş nadir inşaat firmalarından biridir.

Kat karşılığı inşaat yapan inşaat firmaları ile ilgili yaptığınız araştırmalarda birazdan bahsedeceğimiz bazı önemli hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu hususlar;

  • İnşaat firmasının yapı konusunda ki uzmanlık derecesi
  • Muhatap alacağınız inşaat firmasının teknik personel kadrosunun yetkinliği
  • İnşaat şirketi ile ilgili yapılan olumlu yorumlar ve referansların çokluğu
  • Projeniz ile ilgilenen inşaat firmasının yer aldığı emsal projeler

Yukarıda bahsettiğimiz 4 önemli maddenin yüklenici firmada bulunup bulunmadığı projenizin geleceği ile ilgili size fikir verebilir. Bizler Aysu İnşaat olarak yukarıda bahsettiğimiz tüm maddelerde kafanızda soru işareti bırakmayacak şekilde çalışmalar yürütüyoruz. Örnek projelerimiz ve olumlu referanslarımızla her zaman olduğu gibi müşterilerimizin ilgi odağı olmaya devam ediyoruz.

Kat Karşılığı İnşaatta Müteahhidin Sorumlulukları

Kat karşılığı anlaşma sırasında her iki taraf içinde esas olan belirlenen sözleşme maddelerine harfiyen uyulmasıdır. Her iki tarafında çıkarlarını gözeten sözleşmedeki maddelerin günü ve zamanı geldiğinde yerine getirilmesi sağlıklı bir iş ilişkisi ve müşteri memnuniyeti açısından oldukça önemlidir. Anlaşmanın yüklenici firmaya bakan yönünü inceleyecek olursak, müteahhit firma, inşa edilmesi planlanan yapıyı belirlenen yapı malzemeleri ve işçilik kalitesiyle belirlenen sürede eksiksiz bir şekilde tamamlayıp teslim etmelidir. Günümüzde ne yazık ki en çok karşılaşılan problemlerden biri yüklenici firmanın söz verdiği zaman ve standartlarda işi teslim etmemesidir. Eskişehir inşaat firmaları ile ilgili tercihlerinizde ilk başta değerlendirmeniz gereken firmamız,  bu güne kadar kat karşılığı anlaşma yaptığı müşterileri ile ilgili hiçbir problem yaşamamıştır. Dahası müşteri portföyümüz ve bu güne kadar yaptığımız çalışmalar incelendiğinde hep övgüyle bahsedilen bir firma olmak bizi ayrıca gururlandırmıştır.

Kat Karşılığı İnşaat Maliyeti

Yapı malzemeleri fiyatlarında yapılan sürekli güncellemeler, arsanın bulunduğu konum ve beklenen yapı standartlarına bağlı olarak maliyet hesaplaması yapılabilmektedir. Dolayısı ile hiç zaman kaybetmeden ofisimize gelerek arsanız ve beklentiniz hakkında bizimle görüşerek hayallerinizdeki yaşam alanına kavuşmak için ilk ve en önemli adımı atabilirsiniz.

Eskişehir İnşaat firmaları içinde önemli bir yere sahip olan Aysu İnşaat olarak zamanında iş teslimi ve buna bağlı olarak müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımıza dâhil olmak ve örnek projelerimizi incelemek için bizimle mutlaka irtibata geçin.