Ülkemize inşaat sektörü ile ilgili bütün gelişmeler ve önemli bilgiler her ay yayımlanan Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayiciler Derneği tarafından yayımlanarak raporlanmaktadır. Burada yayımlanan rapor incelendiğinde inşaat sektörünün her şeye rağmen yükselen bir trendde olduğu göze çarpıyor. Gayrimenkul sektöründeki hareketlilik tatil cenneti olan ülkemizde her geçen yıl artarak yerleşik hayata geçen turist sayısından hareketle hiç durmadan devam etmektedir. Özellikle hem yatırım hem de yaşam alanı tercihi olarak öne çıkan lokasyonlarla 4 mevsim tatil ve turizm imkânı sunan pek çok güney şehrimizde inşaat sektöründeki yükseliş duracak gibi görünmüyor. Arz ve talebin yanında içinde yaşadığımız ekonomik koşullara bağlı olarak yükselişinin önüne geçilemeyen bazı yapı malzemelerinden bahsetmesek olmaz. Bunlar;

  • Seramik ürünler
  • Kiremit ve tuğla
  • Kilit ve donanımı
  • Demir ve demir ürünleri
  • Yalıtımlı kablolar
  • İklimlendirme donanımları ve altyapı malzemeleri
  • Beton ve çimento yapı malzemeleri
  • Plastik yapı malzemeleri

olarak karşımıza çıkmaktadır. İnşaat sektörü, bu sektörden beslenen yan sektörleri de hareketlendirmesi ve bahse konu yan sektörlerde istihdam edilen çalışan sayısı ve katma değer ile gelişmekte olan ülkeler üzerinde adeta lokomatif görevi üstlenmektedir. Eskişehir inşaat firmaları arasında yer alan firmamız olan Aysu İnşaatında bu bakımdan ülke ekonomisi üzerindeki olumlu etkilerinden bahsedebiliriz.  Firmamız oluşturduğu istihdam ve katma değerle son kullanıcıya hayallerindeki yaşam alanını sunarken, sektörün nabzını da tutmayı bilmiş, yılların kazandırdığı tecrübe ve sürekli gelişen kadrosuyla ihtiyaca cevap veren projelerle adından bahsettirmiştir.

İnşaat Sektöründeki Yükseliş Trendinin Tetikleyicileri

İnşaat sektöründeki yükseliş özellikle turizm cenneti olan ülkemizde her geçen yıl gözle görülür bir şekilde artarken değişen dünya dengeleri ve buna bağlı olarak artan sığınmacı talepleri ile birlikte ülkemizde yaşanan konut ihtiyacı katlanarak artmıştır. Dahası tüm dünyada hüküm süren ekonomik buhranlar Dolar-TL ilişkisi göz önüne alındığında ülkemizde birkaç kat daha fazla hissedilmiş, Yatırımını gayrimenkulden yana kullanmak isteyen yerli ve yabancı yatırımcıların sektöre olan ilgisini arttırmıştır.

Genişleyen banka kredileri ve düşük faiz oranlarının cazibesine kapılan yatırımcılarında pazarda söz sahibi olmak için kolları sıvadığı inşaat sektörü, bu anlamda yeni oyuncularında kazandırdığı hareketliliğe bağlı olarak ekonomide hareketlilik oluşmasını sağlamıştır.

Birkaç yıl önce yaşanan covid-19 salgını ve devam etkilerinin iyiden iyiye azalmaya başladığı şu dönemlerde insanların kıtalar arası yatırım yapma ve emlak sahibi olma dürtülerini yeniden harekete geçirmiştir. Buna bağlı olarak özellikle son aylarda meydana gelen talep gayrimenkul fiyatlarını gözle görülür bir şekilde yukarılara çekmiştir.

İnşaat sektörünün ekonomimizdeki büyük bir boşluğu doldurmaya çalıştığı aşikar. Ülke ekonomisine katkı sağlayan sektörün önemli temsilcilerinden bahsederken Eskişehir İnşaat Firmaları arasında yer alan firmamızdan da bahsetmek gerekir.

1975 yılından bu yana gerek Eskişehir’de gerekse ülkemizde sektörün gelişen ve değişen dünyaya ayak uydurma kabiliyetini destekleyerek gerçek bir marka olarak bu günlere gelmesi bir tesadüften öte daimi çalışma ve dirençli bir iradenin ürünüdür. Bizler Aysu İnşaat olarak kurulduğumuz ilk günden bu yana yürüttüğümüz müşteri odaklı çalışmalar ve hizmette kalite şiarıyla başladığımız her projenin altından alınlarının akı ile kalkmayı bilen teknik ekibiyle birlikte büyüyen kocaman bir aileyiz.

Projelerinizin her aşamasında gerek yeniden yapılandırılması, gerek danışmanlık hizmeti gerekse mütahhitlik ve mimarlık hizmetleri olarak temelden çatıya tüm yapı aşamalarında profesyonel hizmet ve işçilik kalitesi ile siz değerli müşterilerimizin yanındayız.

Eskişehir inşaat firmaları arasında önemli bir yere sahip olan firmamızın merkez ofisini ziyaret edin, sizlere nasıl daha iyi hizmet ederek kaliteli iş teslim edebiliriz, bunu konuşalım.